Miešané alkoholické

Brandy grog

Za stáleho miešania zohrievajte brandy, cukor a citrónovú šťavu, kým sa cukor nerozpustí. Nevarte. Prilejte vodu, zamiešajte a grog nalejte do pohára.

Evaldov pes

Okraj pohára napred omočte citrónovou šťavou a hneď potom do soli. Do šejkra dajte niekoľko kociek ľadu a prilejte grepový džús a vodku, starostlivo premiešajte a preceďte do pohára.

King kong

V šejkri pomiešajte Starú mysliveckú, banánový sirup, limetovú šťavu a ľadovú drť. Nalejte do pohára a dolejte pomarančovým džúsom.

Kokteil Havana

Banán rozmixujete s vychladeným mliekom, rumom a vanilkovým cukrom. Vlejete do dvoch pohárov s vysokou stopkou a ihneď podávajte.

Program.sk

Segedínska záparová pálenka

I. Badián, vanilku, muškátový orech, muškátový kvet, škoricu, ďumbier, nové korenie, kardamónové semeno, klinčeky, bedrovník aníz, archangelikový koreň, mäta pieporná, marinka voňavá,...

Alsasan

Všetky suroviny pretrepte s ľadom, podávajte v koktailovom pohári.

Moulin rouge

Do miešacieho pohára dajte ľad, džús, grenadínu, zamiešajte a prelejte do vysokého pohára na sekt. Dolejte sektom, ozdobte kolieskom citróna, koktailovou čerešňou a čerstvou mätou.

Ohrievač srdca

Do nahriatych pohárov rozdeľte citrónovú šťavu a pomarančovou šťavu a rum. Dolejte teplou vodou a oslaďte medom.

Anglický horký likér

Zmes zloženú z muškátové ho orecha, klinčekov, kvasinkových stružIín, koreňa horca žltého, puškvorcového podzemku, galangového podzemku, archangelikového koreňa, citrónovej a pomarančovej...

Citrusové bowle

Ovocie olúpte a odstránime jadierka. Mandarínky a pomaranče pokrájajte na kúsky, grapefruit a citrón na tenké plátky.Dajte do vhodnej nádoby, posypte cukrom zalejte griotkou a nechajte asi 2 hod....

Strany 1...10111213141516...17