Miešané alkoholické

Likér z mäty piepomej

Zmes listov mäty piepornej, listov mäty kučeravej a pomarančovej šupky zalejte alkoholom a vodou. 2 dni extrahujte, potom prefiltrujte a primiešajte k nemu sirup pripravený z 1 kg cukru. Likér...

Flegmatická dáma

Biely rum, vermútu, marhuľovicu, grenadinu, citrónový džús a kocky ľadu miešajte prudko asi 3 min. v šejkri. Potom preceďte do kokteilového pohára.

Mliečny punč

Nad mliekom trite kocky cukru o dobre umytú kôru pomaranča alebo citróna, až kým nenasiaknu kôrou. Potom ich nechajte aj s mliekom zovrieť. Preceďte do nahriateho pohára a prilejte destilát.

Green love

Prísady zmiešajte v servírovacom pohári. Podávajte so slamkou, ozdobené šupkou z citrónu a čerstvou mätou.

Program.sk

Gordon Duck

Gin, vaječný koňak, šťavu z pomaranča a tabasko starostlivo premiešajte, nalejte do pohára z ľadom a zľahka doplňte ľadovou sódovkou.

Sladká Frencie

Najprv zmiešajte šťavu z citrónu s práškovým cukrom, pridajte gin a niekoľko kociek ľadu, všetko asi 5 min. starostlivo miešajte. Potom prelejte do kokteilky a dolejte vychladeným sektom.

City kokteil

V miešacom pohári premiešajte whisky, červený vermut a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy s kockami ľadu a prelejte do pohára.

Moravská slivovica

Na ľad v šejkry nalejte slivovicu a citrónovú šťavu, pridajte cukor a bielok a pretrepte. Servírujte v kokteilovom pohári.

Vanilkový likér

Z vody, cukru a vanilku uvarte na nitku. Vtedy ho ochlaďte a primiešajte alkohol. Môžete ho zafarbiť trochou páleného cukru, potom vanilku vyberte a likér po naliatí do fliaš zazátkujte.

Cherry Blossom

Všetky suroviny prudko pretrepte v šejkri s ľadom, podávajte v pohári na víno.

Strany 1...11121314151617