Ovseno - kokosová bábovka

Potrebujeme: Ovseno - kokosová bábovka

11 PL ovsenej múky (ktorú vyrábam tak, že poriadne najemno zmixujem ovsené vločky)
11 PL celých ovsených vločiek
11 PL strúhaného kokosu
4 vajcia
3 PL hnedého cukru
1/2 PL stévie v prášku
3 PL kokosového oleja
5 PL bieleho jogurtu
pol šálky vody
1 balíček prášku do pečiva
1 ČL vanilkovej esencie
štipka soli
1 ČL škorice
strúhaná citrónová kôra

Ako na to:

Žĺtka vyšľaháme s hnedým cukrom a stéviou. Ako vždy pripomínam, že množstvo cukru si prispôsobte podľa vlastných preferencií, ja používam čo najmenej. Potom k vyšľahaným žĺtkom pridáme kokosový olej, vanilkovú esenciu, jogurt a nastrúhame citrónovú kôru. Opäť dokopy premixujeme.

V ďalšej mise si zmiešame suché suroviny: ovsenú múku, ovsené vločky, kokos, prášok do pečiva, škoricu a štipku soli. Premiešame a postupne pridávame k žĺtkovej zmesi a mixujeme. Bude to celkom husté, preto postupne pridáme aj pol šálky vody, čo hmotu zjemní.

Nakoniec si vyšľaháme z bielkov tuhý sneh, ktorý pridáme k zmesi a stierkou jemne zamiešame, aby sa cesto pekne spojilo. Ochutnajte, prípadne si doslaďte hnedým cukrom, stéviou alebo vašim sladidlom. Rúru si predhrejeme na 160°C.

Cesto vylejeme do bábovkovej formy, vymastenej a vysypanej múkou. Pečieme asi 50 - 60 minút. Po vytiahnutí necháme bábovku vychladnúť, a potom ju vyklopíme z formy. Ozdobíme trochou práškového cukru alebo polejeme 70 % čokoládou alebo jahodovým lekvárom...podľa chuti.

Tip: Do cesta môžeme pridať ešte sušené hrozienka alebo nasekané vlašské orechy.

1 porcia obsahuje: 7 g zdravých tukov, 4 g bielkovín, 12 g sacharidov

Fotogaléria k receptu

24.08.2014 | autor:

Podobné recepty