Miešané alkoholické

Tequila sunrise

Do longdrinkového pohára nalejeme na tri kocky ľadu pomarančovú šťavu, tequilu a zamiešame. Potom nalejeme grenadínu a už nemiešame. Ozdobíme polovičkou kolieska pomaranča.

Mojito

Rum, šťavu, sirup a angostúru dáme do longdrinkového pohára. Doplníme rozdrveným ľadom, premiešame a dolejeme sódovkou. Ozdobíme mätou.

Harvey Wallbanger

Pohár na dlhé nápoje naplníme do dvoch tretín ľadom, nalejeme doň vodku a džús a dlhou lyžicou premiešame. Potom pridáme likér a nápoj podávame ozdobený plátkom pomaranča.

Tampico

Do šejkru vložte ľad a prvé tri suroviny poriadne zatrepte a nalejte do vopred vychladeného pohára. Na záver dolejte do pohára Tonik.

Program.sk

Acapulco

Do mixéru vložíme ľad a suroviny. Všetko dôkladne premixujeme a nalejeme do vopred vychladeného pohára. Potom môžete pohár ozdobiť špirálou pomarančovej kôry či olivou.

Nicolaus extra & fresh

Vodku extra jemnú nalejeme priamo do pohára s kockami ľadu a plátkom citróna. Dolejeme tonikom.

Zelená ponorka

Limety, hnedý cukor a limetovú šťavu rozdrvíme v pohári na whisky, zasypeme drveným ľadom a dolejeme citrónovým liquerom. Servírujeme s dvoma krátkymi slamkami.

Goral Jewel & Amareto

Všetky suroviny okrem 7Up vymiešame v shakeri spolu s ľadom. Prelejeme do vysokého pohára. Dolejeme sódu. Ozdobíme citrónom a hroznom.

Goral - unique for glass

Vysoký pohár naplníme ľadom, prilejeme Goral Vodku, citrónovú šťavu a dolejeme Canada dry. Nápoj ozdobíme citrónom a hroznom.

Goral - desire me

Všetky suroviny okrem 7Up vymiešame v shakeri spolu s ľadom. Prelejeme do vysokého pohára naplneného ľadom. Dolejeme 7Up. Ozdobíme grapefruitom.

Strany 1234567...17