Ostro-kyslá polievka

Potrebujeme:

30 dkg kuracieho mäsa, 1/2 hrste nadrobno nasekaného mäsa po 6 druhov, 1 konzervu hríbov, 2 hrste ázijských čiernych hríbov (u nás známe ako "Jeremiášovo ucho"), 2 stredne veľké mrkvy, 1/2 konzervy bambusových výhonkov, 1 malú konzervu bambusových klíčkov, 6 ks zaváranej kápie, 1 balenie tofu syr - biely, 2 vajcia, 5 koniec slepačích bujónov, 1/2 ČL chilli- mleté, 6 PL octu, 3 litre vody, 6 PL maizeny, 1 KL papriky - mletá, sladká

Ako na to:

Do 3 litrov vody pridáme kocky slepačieho bujónu, sójovú omáčku, mletú papriku, mleté chilli a privedieme do varu. Všetky suroviny okrem vajíčok a maizeny pokrájame na malé kúsky a pridáme do ochutenej vody (mäso sa Vám bude lepšie krájať, ak už bude uvarené. Zeleninu bude najlepšie, ak pokrájate na kuchynskom robote alebo na mixéri na malé kúsky).
Potom zprudka varte, a keď začne vrieť, dajte ju na slabý plameň, a varte do uvarenia surovín. Potom maizenu rozmiešajte v troche studenej vody a zahustite polievku. Nechajte prejsť varom. Polievku ochutnajte a dochutťte podľa toho čo jej chýba - soľ, ale hlavne sójová omáčka, ocot a chilli.
Rozbite vajíčka v miske, poriadne vymiešajte a opatrne vmiešajte, pri stálom miešaní, do polievky. Na ozdobu polievky použite vňatky z mladej cibuľky. Keď sa vajíčka v polievka uvaria, je hotová. Na záver pridajte niečo štipľavé, najlepšie nakrájané feferónky.

05.09.2008

Podobné recepty