Banány v parížskom kréme

Potrebujeme:

300g čokolády na varenie, 4 dl smotany na šľahanie 33%-ná, 100g práškového cukru, 100g masla, 1 balíček potravinárskej želatíny, 2-3 dcl mlieka na rozpustenie želatíny, balíček štvorcových keksov, 3-4 veľké banány, forma na biskupský chlebíček alebo srnčí chrbát

Ako na to:

1. Recept je finančne trošku náročnejší, ale raz za čas stojí za to. Deň vopred si urobíme smotanu na šľahanie, čokoládu, práškový cukor a maslo. Necháme vychladnúť a vložíme do chladničky. Na miernom plameni rozpustíme v smotane polámanú čokoládu (aspoň 3), maslo a práškový cukor, uvarte hustú kašu a nechajte vychladnúť, potom, ako som písala, strčte do druhého dňa do chladničky.
2. Na druhý deň dajte krém do oválnej misy a elektrickým šľahačom ho vyšľahajte do peny. Krém radšej ani neochutnajte, pretože Vám tak zachutí, že sa neovládnete, a zjete ho celý. Ja som mala čo robiť, aby som vysvetlila manželovi, nech na ten krém zabudne a dá mu svätý pokoj.
3. Urobte želatínu podľa návodu. Ja kupujem väčšinou túto želatínu, ktorú robím podľa návodu tak, že do 2-3 dcl teplého mlieka nasypem želatínu, a miešam ju, pokiaľ sa nerozpustí. Tak miešajte a miešajte, želatína by mala pomaly začať tuhnúť.
4. Vysteľte formu jemnou potravinárskou fóliou.
5. Vlejte želatínu do vyšľahaného krému a poriadne ju vmiešajte.
6. Na dno formy dajte krém, dobre potraste formou, aby krém dobre sadol a vytvorili sa pekné ozdobné chrbátiky. Krém bude pravdepodobne dosť tuhý, tak traste a traste.
7. Na krém naukladajte keksy.
8. Na keksy naukladajte banány, ktoré po dĺžke rozrežte na polovičky, aby si pekne posadali na keksy. Ucapkajte ich, jemne potlačte, nech sa keksíky pricapia na krém.
9. Banány zakryte zvyšným krémom.
10. Naukladajte opäť keksy, dobre ich pritlačte, jemne potraste formou, aby krém sadol, prikryte fóliou a dajte stuhnúť do chladničky. Najlepšie do druhého dňa.
11. Na druhý deň krém vyklopte, nakrájajte a máte sa na čo tešiť!!!

21.11.2007 | autor:

Podobné recepty