Tvarohové rezy s bobuľovým ovocím

Potrebujeme:

300 g hladkej múky, 200 g masla, 100 g práškového cukru, soľ, 1 žĺtok
Krém: 8 plátkov želatíny, 125 ml mlieka, 180 g cukru, soľ, strúhanú kôru z jedného citróna, 4 žĺtky, 500 ml smotany, 500 g tvarohu
Obloha: 1 pohár kompótu–broskyne, 250 g malín, 250 g černíc, 200 g čučoriedky, 200 g červených ríbezlí

Ako na to:

Múku preosejeme na dosku, pridáme maslo, práškový cukor, soľ a žĺtok. Vypracujeme cesto. Vytvarujeme guľu, zabalíme do fólie a uložíme na 30 minút do chladničky.
Rúru zohrejeme na 180°C.
Na pomúčenej doske rozvaľkáme cesto na veľkosť plechu. Plech vymastíme a uložíme naň cesto. Popicháme vidličkou a asi 20 min pečieme. Necháme vychladnúť.
Krém: Dáme naboptnať želatínu. Mlieko s cukrom, soľou a citrónovou kôrou za stáleho miešania privedieme do varu a odložíme z ohňa. Odoberieme niekoľko lyžíc mlieka, zmiešame so žĺtkami a vylejeme späť do mlieka. Želatínu vyžmýkame a rozpustíme v horúcom mlieku. Za občasného miešania necháme vychladnúť.
Broskyne zlejeme a necháme odkvapkať. Pokrájame na väčšie kúsky. Ovocie preberieme, okrem malín umyjeme, necháme odkvapkať a spolu premiešame.
Na cesto rozložíme polovicu ovocia. Ušľaháme smotanu, pretlačíme tvaroh, spojíme s vychladeným mliekom a vmiešame šľahačku.
Krém rozotrieme na ovocie a dáme chladiť asi na 3 hodiny. Koláč ozdobíme ovocím, ktoré zostalo.

12.11.2008

Podobné recepty