Kakaová marlenka

Potrebujeme:

Cesto: 100 g masla, 3 PL medu, 300 g kryšt.cukru, 1 KL octu, 1 PL jedlej sódy, 2 vajcia, 700 g hladkej múky a asi 3 PL kakaa
Krém: 250 g masla, 1 sladené kondenzované mlieko, 2 smotanovo-vanilkové pudingy, 6 dcl mlieka a 4 PL cukru

Ako na to:

Deň vopred si uvaríme salko. Varíme ho vo vode v konzerve 2 hodiny. Pridáme cukor a počkáme, kým sa tiež roztopí. Rozmiešame polievkovú lyžicu sódy bikarbony s kávovou lyžičkou octu a vzniknutú šumiacu zmes pridáme do hrnca. Primiešame vajcia a miešame, kým nevznikne karamelovohnedá pena. Potom hrniec odstavíme.
Primiešame preosiatu múku a kakao. V prípade, že sa cesto nedá dobre vymiesiť, pridáme trochu vody alebo mlieka.
Cesto necháme hodinu odležať. Cesto rozdelíme na 6 rovnakých častí. Každú časť vyvaľkáme – najlepšie podľa nejakej formy (my sme vaľkali na alobale). Vyvaľkané cesto treba preniesť na vymastenú zadnú časť plechu, vyrežeme štvorec alebo obdĺžnik (podľa toho, akú formu sme si zvolili) a dáme piecť aj s odrezkami na 5 minút pri 170 stupňoch.
Predtým ako cesto fukneme do piecky, popicháme ho vidličkou. Z mlieka, cukru a Zlatého klasu uvaríme puding. Kým sa nám puding vychladí, vyšľaháme maslo. Doň potom postupne všľaháme salko. Keď puding vychladne, vmiešame ho do zmesi. Plnku si rozdelíme na 6 častí. Potrieme plát cesta až po okraj, položíme naň druhý, ktorý tiež potrieme a tak ďalej až po posledný plát.
Postrúhame väčšiu časť upečených odrezkov. Koláčik posypeme postrúhanými a preosiatymi odrezkami.
Hotovú Marlenku šupneme do chladničky a necháme odstáť (najlepšie 24 hodín).

01.01.2010

Podobné recepty